Pudełka prezentowe – dlaczego zwyciężyły z papierowymi torbami?

Każdy z nas lubi obdarowywać bliskich prezentami, chcemy przy tym, by prezent zrobił wrażenie już w pierwszym momencie. Żeby tak się stało, istotna jest jego oprawa, czyli odświętne pudełko prezentowe.

Dlaczego pudełka prezentowe są lepsze niż papierowe torby?

Papiery pakowne powoli odchodzą do lamusa. Wiele osób nie posiada zdolności manualnych, a zapakowanie kilkunastu nawet prezentów, może doprowadzić je do szału. Z kolei papierowe torebki szybko ulegają zniszczeniu i zgnieceniu, przez co podarunek nie wygląda już tak estetycznie. Decydując się na pudełko prezentowe zyskujemy nie tylko czas, który poświęcilibyśmy na wycinanie kawałków papieru i taśmy, ale także mamy pewność, że nasz prezent będzie zapakowany dokładnie w taki sposób, jaki oczekujemy.

Do czego jeszcze można wykorzystać papierowe pudełko?

Oprócz tradycyjnego przeznaczenia tekturowego pudełka na prezent, możemy wykorzystać jego potencjał wykorzystując je również jako ozdobne opakowanie na ciasto, puzderko do przechowywania drobnych gadżetów czy biżuterii lub drobne podarunki dla gości weselnych.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze pudełka prezentowego?

Odpowiedni rozmiar pudełka

Pudełka prezentowe najlepiej jest zakupić po zgromadzeniu prezentów dla wszystkich członków rodziny. Dzięki temu idealnie dobierzemy ilość i wielkość opakowań. Możliwość doboru odpowiedniego rozmiaru daje nam komfort zapakowania w pudełko niemal każdą rzecz. Może nią być elegancka biżuteria, koronkowa bielizna, luksusowe perfumy, czy wymarzona książka. Wybór zależy tylko od nas. Nie bez znaczenia jest także kształt pudełka. Choć wydawać by się mogło, że najczęściej sięgamy po opakowania kwadratowe lub prostokątne, coraz większą popularność zdobywają okrągłe pudełka prezentowe. Dzięki nim możemy chociażby własnoręcznie wykonać flowerboxa i obdarować nim najbliższą osobę.

Wygląd pudełka

Istotną rolę przy zakupie pudełek prezentowych odgrywa oczywiście kwestia wizualna. Obecne trendy silnie nawiązują do ekologii. Na popularności zyskuje tzw. „szary papier” owinięty jutowym sznurkiem. Mimo to zdecydowana większość ufa klasyce – w przypadku świąt Bożego Narodzenia, chętnie sięgamy po srebro, złoto i czerwień. Na inne okoliczności takie jak imieniny czy urodziny – decydujemy się na pastelowe odcienie różu i mięty, stonowane beże i biele. Luksusowego sznytu nabrały także czarne opakowania z matowym wykończeniem uzupełnione w złote detale.

Personalizacja

Na dzisiejszym rynku producenci spełnią niemalże każde życzenie klienta. Warto z tego skorzystać maksymalnie personalizując nasz prezent. Czy ukochany przez nas dziadek nie wzruszy się na widok prezentu z dedykacją dla „Kochanego dziadka Józia” zamiast kolejnym nic dla niego nieznaczącym napisem „Merry Christmas”? A może warto pokusić się o pudełko ze zdjęciem obdarowywanego? Wtedy z pewnością unikniemy przykrych pomyłek pod choinką!

Dodatki do pudełek prezentowych

Gdy zdecydowaliśmy już, jak ostatecznie będzie wyglądało zaprojektowane przez nas pudełko prezentowe, powinniśmy rozważyć kwestię dodatków. Z pomocą nadchodzą wszelkiego rodzaju wstążki i sznurki – satynowe, matowe, grubsze, cieńsze. Pudełko możemy ozdobić dodatkowo dekoracyjnymi naklejkami, gałązką z igliwia, kolorowym kwiatem, słodkim pierniczkiem czy karteczką z osobistą dedykacją.

Bez względu na to z jakiej okazji obdarujemy najbliższych prezentem w eleganckim pudełku, z pewnością ta forma wyrażenia sympatii, spotka się z uznaniem i zachwytem.

All4In
ul. Mazurska 9c 
05-220 Zielonka
Telefon: +48 500 109 388
E-mail: biuro@all4in.pl

NIP: 125-169-91-85
Regon: 384592840
Kapitał zakładowy: 10 000 zł

Wszystkie prawa zastrzeżone dla All4In 2019-2020

All4In
ul. Mazurska 9c 
05-220 Zielonka
Telefon: +48 500 109 388
E-mail: biuro@all4in.pl

NIP: 125-169-91-85
Regon: 384592840
Kapitał zakładowy: 10 000 zł

Wszystkie prawa zastrzeżone dla All4In 2019-2020

All4In
ul. Mazurska 9c 
05-220 Zielonka
Telefon: +48 500 109 388
E-mail: biuro@all4in.pl