Najpiękniejsze opakowania na albumy fotograficzne!

Praca fotografa to nie tylko kreowanie przestrzeni do sesji, wykonywanie zdjęć i obróbka materiałów. Istotną rolę odgrywa także opakowanie, w którym wręczymy gotowe zdjęcia klientom. Na co zwrócić uwagę wybierając opakowania na zdjęcia i albumy fotograficzne? Jak spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających odbiorców? Wzięliśmy pod lupę trzy najważniejsze aspekty!

Wybór opakowań na zdjęcia – na co zwrócić uwagę?

Tematyka

Dobry profesjonalista powinien mieć w swojej ofercie opakowania na zdjęcia podzielone na ich tematykę. Okazji jest wiele: sesja rodzinna, noworodkowa, ślubna, świąteczna. Każda z nich tworzy nieco inny charakter i wymaga szczególnej oprawy.

Warto więc wyposażyć swoje portfolio w minimum dziesięć różnych wzorów, które uwzględnią oczekiwania klientów i rodzaj okazji. Pastelowe i stonowane barwy sprawdzą się w przypadku ślubów i narodzin dziecka. Z kolei mikołajkowa sesja rodzinna oprawiona powinna zostać z dodatkiem świątecznych akcentów.

Warto mieć pod ręką również klasykę gatunku, czyli biel, czerń i delikatne kwiatowe wzory, które można wykorzystać w wielu nieprzewidzianych przypadkach.

Rodzaj opakowania

Opakowania dla fotografów można podzielić na dwie główne grupy. Klienci bowiem mogą otrzymać wydrukowane pojedyncze zdjęcia zapakowane luźno do ozdobnego pudełka (link do poprzedniego napisanego przeze mnie artykułu w słowie „ozdobnego pudełka”) lub w formie albumu fotograficznego w eleganckiej oprawie dodatkowo umieszczonego w szykownym pudełku. Dzięki temu prostemu zabiegowi, zdjęcia nie zniszczą się, nie pobrudzą i będą cieszyły oko przez długie lata. Ze względu na różne preferencje klientów, warto posiadać obie opcje w swojej ofercie.

Faktura opakowania

Faktura opakowania – temat rzeka! Dlaczego? Dzisiejszy rynek nie ma ograniczeń! A to znaczy, że ogranicza nas tylko nasza własna wyobraźnia! Warto chwilę dłużej pochylić się nad tematem i wybrać opakowanie nie tylko estetyczne, ale też kreatywne. W końcu pierwsze wrażenie robi się tylko raz! Dlatego tak ważna jest pierwsza reakcja klienta.

Dla miłośników prostoty i minimalizmu z pewnością możemy polecić nie tylko tekturowe, ale także drewniane opakowania na albumy fotograficzne. W tym przypadku warto pokusić się o dodatkowy grawer z personalizowanym napisem. Odcień drewna dostosujmy do klimatu wykonywanych sesji.

Zwolennicy bogatych zdobień i grubych tkanin zachwycą się opakowaniem na album wykonanym z miękkiego aksamitu. Velvetowa okładka ukoi wiele zmysłów – zarówno wzrok jak i dotyk!

A dla ekologicznych freeków mamy coś specjalnego – lniane opakowania na album wielokrotnego użytku! Z pewnością posłużą na lata!

Nieco droższym, ale również efektownym rozwiązaniem będzie skórzane opakowanie na album. Może stać się ono produktem premium dla bardziej zamożnych klientów.

Podsumowując, każdy artysta ma rozwinięty zmysł estetyczny i nie jest obojętny na piękno. Ta cecha pozwoli mu zaskoczyć każdego ze swoich klientów!

All4In
ul. Mazurska 9c 
05-220 Zielonka
Telefon: +48 500 109 388
E-mail: biuro@all4in.pl

NIP: 125-169-91-85
Regon: 384592840
Kapitał zakładowy: 10 000 zł

Wszystkie prawa zastrzeżone dla All4In 2019-2020

All4In
ul. Mazurska 9c 
05-220 Zielonka
Telefon: +48 500 109 388
E-mail: biuro@all4in.pl

NIP: 125-169-91-85
Regon: 384592840
Kapitał zakładowy: 10 000 zł

Wszystkie prawa zastrzeżone dla All4In 2019-2020

All4In
ul. Mazurska 9c 
05-220 Zielonka
Telefon: +48 500 109 388
E-mail: biuro@all4in.pl